Nie tylko dieta

Początki na siłowni – jak ćwiczyć i o czym należy pamiętać?

Pozytywna zmiana

Kiedy w końcu decydujemy się na zmianę naszego dotychczasowego trybu życia i na podjęcie jakiejś aktywności fizycznej, często nie do końca wiemy jak się za to zabrać. Wiele osób jest wręcz przerażonych wizją pójścia na siłownię, do której uczęszcza tak wiele osób. Boimy się, że nie będziemy potrafili poprawnie wykonać określonych ćwiczeń czy we właściwy sposób korzystać z poszczególnych sprzętów. Nie ma sensu jednak martwić się na zapas, gdyż na miejscu pracują wykwalifikowani trenerzy, którzy z pewnością chętnie nam pomogą.

Dla początkujących

Początkujący muszą pamiętać o tym, że bardzo ważna jest rozgrzewka, którą można wykonać na bieżni czy rowerku stacjonarnym. Najlepiej, gdy potrwa ona około 10 minut. Po tym czasie, możemy rozpocząć trening poszczególnych części ciała, który zwykle trwa pół godziny do 40 minut. Kiedy wykonamy już wszystkie ćwiczenia, czas na spalanie tkanki tłuszczowej czyli cardio, które nie powinno trwać mniej niż 40 minut. Początkujący powinni pojawiać się na siłowni 3 razy w tygodniu, aby nie przeciążyć zanadto organizmu.

O czym pamiętać wybierając się na siłownię?

Regularne uczęszczanie na siłownię to bardzo dobry nawyk, który ma pozytywny wpływ na naszą kondycję, zdrowie oraz rzecz jasna samopoczucie. Jeśli jednak pierwsza wizyta w takim miejscu jest dopiero przed nami, warto zorientować się jak powinniśmy się do niej przygotować. Już podczas wykupywania karnetu, dobrze jest umówić się na spotkanie z trenerem, który wytłumaczy nam działanie najważniejszych sprzętów oraz podpowie jak powinniśmy poszczególne ćwiczenia.

Przed treningiem

Przed swoim pierwszym treningiem należy także zaopatrzyć się w odpowiedni strój, który zapewni nam pełną swobodę ruchów. Powinien on dobrze przylegać do ciała, ale i przede wszystkim nie zsuwać się, gdy wykonujemy kolejne ćwiczenia. Tak naprawdę nie powinniśmy w ogóle odczuwać, że mamy go na sobie w trakcie treningu. Warto nabyć też wygodne buty sportowe, aby w każdej sytuacji mieć odpowiednie podparcie. Oprócz stroju, nie zapomnijmy zabrać ze sobą do klubu również butelki wody niegazowanej, oraz ręcznika, który przyda się do otarcia potu w czasie ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *