Nie tylko dieta

Jakie ćwiczenia wykonywać by mieć jędrne łydki?

W przeciwieństwie do innych partii ciała, łydki stanowią tę część, której wygląd możemy poprawić w stosunkowo krótkim czasie. Nie musimy katować się miesiącami ćwiczeń, czy trenować codziennie, by podziwiać pierwsze efekty.

Smukłe łydki w miesiąc

Wbrew pozorom, ćwiczenia na łydki nie są bardzo skomplikowane. Możemy spokojnie wykonywać je w domowym zaciszu, wybierając dowolne kompilacje w zależności od naszego nastroju. Na początek wystarczą 2-3 treningi w tygodniu, by mniej więcej po miesiącu zauważyć pierwsze efekty naszej pracy. Jesteś z natury niecierpliwa i chciałabyś w szybkim czasie ujędrnić swoje łydki? Zamiast dwóch czy trzech sesji treningowych w tygodniu, zwiększ ich częstotliwość, lub wykonuj większą ilość serii danych ćwiczeń.

 

Chcę oglądać Twoje nogi

Niektóre kobiety lubią pokazywać nogi niezależnie od pory roku. Ołówkowa spódnica, czy dopasowana mini świetnie sprawdzają się na różne, mniej lub bardziej oficjalne okazje. Panie lubią czuć się kobieco i seksownie niezależnie od sytuacji i pogody za oknem. Wiele jednak nie jest do końca zadowolonych z wyglądu swoich łydek i nie czuje się komfortowo w spódnicach, czy krótszych sukienkach. Ale na szczęście jest na to sposób – wystarczy poświęcić tej partii ciała trochę czasu, by poczuć się pięknie, kobieco i na nowo pokochać fikuśne kiecki.

 

Kilka prostych ćwiczeń

Jeśli wygląd Twoich nóg i łydek jest dla Ciebie źródłem kompleksów to przestań się zadręczać i zacznij nad nimi pracować. Twoje nogi na pewno docenią starania i na nowo będą pięknie się prezentować w ulubionych szpilkach, czy botkach na obcasie, w połączeniu z szykowną sukienką. Wykonując kilka prostych ćwiczeń, w niedługim czasie możesz cieszyć się na nowo smukłymi i jędrnymi łydkami, odzyskując pewność siebie. W przykładowym zestawie ćwiczeń na łydki może znaleźć się:

  • skakanie na skakance – jedna z ulubionych rozrywek lat dziecinnych, dzisiaj może pomóc Ci wysmuklić nogi i wyrzeźbić łydki. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, abyś mogła cieszyć się poprawą wyglądu nie tylko Twoich nóg, ale i całego ciała.
  • wspinanie na palcach – stojąc w lekkim rozkroku, staraj się wspinać na palcach. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, możesz delikatnie się na czymś wspierać.
  • bieganie – niedoceniane ćwiczenie, polecane wielu początkującym na przygotowanie ciała do cięższych i bardziej skomplikowanych treningów. Wystarczą krótkie sesje biegania w plenerze, czy na bieżni, by móc podziwiać od dawna niewidziane, lub uśpione zarysy mięśni nóg.
  • bieganie po schodach – wpływa na poprawę wyglądu nie tylko nóg i łydek, ale i całej sylwetki. Angażuje wiele mięśni, przynosząc ciekawe rezultaty.
  • marsz na stepperze – jeśli dysponujesz takim sprzętem w domu, świetnie sprawdzi się w poprawie kondycji Twoich łydek. Wystarczy 10 minut marszu dziennie, by zaobserwować ładnie zarysowaną linię mięśni. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i maszerować w trakcie oglądania ulubionego serialu.
  • podskoki w basenie – jeśli lubisz od czasu do czasu wyskoczyć na basen, to postaraj się kilka razy pomyśleć i o swoich łydkach. Wystarczy, że w wodzie sięgającej Ci nie wyżej niż do szyi, będziesz przemierzać basen idąc w podskokach. Z pozoru banalne ćwiczenie, w wodnych warunkach zmusi Twoje ciało do większego wysiłku, dzięki czemu szybko osiągniesz wymarzone efekty. Możesz także podskakiwać w miejscu na zmianę z jednej nogi na drugą.

 

Warto pamiętać

Nawet przed najprostszymi ćwiczeniami z pozoru nie wymagającymi większego wysiłku, należy wykonać solidną rozgrzewkę, a po skończonym treningu nie można zapominać o rozciąganiu. Jeśli potrzebujesz przerwy, masz przeciążone mięśnie i dokuczają Ci zakwasy – odpocznij trochę i nie przesadzaj z intensywnością ćwiczeń, a wkrótce będziesz mogła znów cieszyć się pięknymi, zgrabnymi nogami.