Nie tylko dieta

Jakie ćwiczenia pomogą szybko spalić kalorie?

W dobie mody na bycie fit sposobów na szybkie spalanie kalorii szuka prawie każdy. I choć trenerzy przekonują, że nic nie dzieje się od razu, a odchudzanie wymaga czasu, dobrze wiemy, że istnieją mniej lub bardziej skuteczne metody redukowania tkanki tłuszczowej. Dlatego dziś podpowiadamy, jakie ćwiczenia pomogą szybko spalić kalorie!

Szybkie spalanie – jakie ćwiczenia wybrać?

Najskuteczniejsze będą oczywiście wszystkie treningi z grupy aerobowej, czyli wysiłek tlenowy, który pobudza metabolizm, a co za tym idzie – pozwala spalać kalorie zarówno podczas ćwiczenia, jak i po ukończeniu treningu. Bardzo ważne jest też uwzględnienie w treningu wszystkich grup mięśniowych. Musisz bowiem wiedzieć, że kalorii nie spalamy mięśniowo, na przykład z brzucha, czy ud, ale z całego ciała. Dlatego podczas efektywnego treningu na redukcję powinny pracować wszystkie Twoje mięśnie. Jeśli zależy Ci na tym, by w krótkim czasie (szybko) spalić dużą ilość kalorii, koniecznie wypróbuj te metody:

Trening kardio – czyli trening, który polega na maksymalnym podwyższeniu tętna i temperatury ciała. Przekłada się na bardzo dobre i szybkie efekty, o ile oczywiście połączymy go z odpowiednią dietą i będziemy ćwiczyć systematycznie. W praktyce może oznaczać siłownię, na przykład trening personalny trwający około 40 minut z wykorzystaniem takich ćwiczeń, jak wykroki, przysiady, burpeesy czy brzuszki z naciskiem na ich najbardziej wysiłkową wersję z wyskokiem, na maksymalnym tempie. Treningiem kardio, który szybko spala kalorie może być również bieganie.

Bieganie – to jedna z najczęściej wybieranych dyscyplin przez osoby, które chcą szybko schudnąć. Słusznie, bo jogging pozwala szybko redukować tkankę tłuszczową, jednak najbardziej efektywny jest wtedy, gdy przeprowadzimy go w odpowiedni sposób. Zdecydowanie najszybciej kalorie spalisz w trakcie biegania interwałów, czyli naprzemiennego biegania sprintem i truchtem w konkretnych odcinkach czasowych, na przykład minuta sprintu, pół minuty truchtu. Możesz też biegać jednostajnym tempem, ale wtedy przedłuż trening do około 45-60 minut.

Jazda na rowerze – to kolejny trening aerobowy, który przynosi spektakularne rezultaty. Możesz wykonywać go na zewnątrz, ale też na rowerku stacjonarnym w domu czy na siłowni. Pamiętaj jednak, że szybkim spalaniu kalorii nie pomoże powolna rekreacyjna jazda jak na wycieczce krajoznawczej. Chodzi o porządny wycisk przez około 40 minut.

Trening HIIT i Tabata

Treningi interwałowe HIIT czy tabata – cieszą się ogromną popularnością wśród osób zabieganych, zapracowanych, dla których brak czasu od zawsze był wymówką przed uprawianiem sportów. HIIT i tabata to kwintesencja słów: szybkie spalanie kalorii. Bo sporą ich ilość spalisz już w ciągu… 4 minut! Jak można się jednak domyślić, są to najbardziej intensywne 4 minuty, jakie możesz sobie wyobrazić. Wysiłkowe ćwiczenia wykonuje się w trybie 20 sekund pracy na 10 sekund przerwy, oczywiście na maksimum swoich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *