Nie tylko dieta

Jakie ćwiczenia pomogą szybko schudnąć?

Szybka i trwała utrata zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety. Często stawiamy sobie za cel uzyskanie wymarzonej sylwetki do lata, by świetnie prezentować się na plaży w ulubionym bikini, bez uczucia dyskomfortu wywołanego niechcianymi boczkami, czy fałdką na brzuchu. Wraz z Nowym Rokiem podejmujemy postanowienia – często wybór pada na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych, w połączeniu z podjęciem regularnej aktywności fizycznej. Są i takie panie, które nie chcą długo czekać na wyniki swoich starań i z cierpliwością im nie po drodze. Szukają szybkich sposobów na to jak szybko stracić na wadze i cieszyć się smuklejszą sylwetką.

 

Lepsze samopoczucie

Nie da się ukryć, że droga do wymarzonej sylwetki nie jest prosta. Czasami bywa wymagająca. Łatwo się zniechęcić do podejmowanego wysiłku, kiedy na pewien czas waga stanie, lub centymetr będzie pokazywał taką samą wartość. Źle się czujesz we własnym ciele i szukasz odpowiedzi na pytanie co zrobić aby szybko schudnąć? Brak Ci energii do życia, masz problemy z koncentracją i często jesteś ospała? W trosce o lepsze samopoczucie i własne zdrowie warto wdrożyć aktywność fizyczną, a poprawa samopoczucia będzie zauważalna niemal od razu. Można zacząć od długich spacerów, szybkiego marszu po parkowych uliczkach, czy wypadu na basen i przepłynięciu kilku odległości, by przygotować ciało do intensywniejszych ćwiczeń, dzięki którym możemy szybko stracić na wadze.

Czuć się dobrze we własnym ciele

Pewne sytuacje czasami nas zaskakują. Niespodziewany wyjazd w delegację, zaproszenie na ślub, zastępstwo za koleżankę podczas firmowej konferencji, służbowe wystąpienie przed szerszą publicznością, czy większa, rodzinna uroczystość to tylko niektóre okoliczności, kiedy chcemy wyglądać i czuć się dobrze we własnym ciele. By osiągnąć ten stan, często na drodze stają nam dodatkowe kilogramy, czy kilka centymetrów więcej w talii, których od dawna chciałyśmy się pozbyć. Mając odpowiednią motywację, chcąc szybko schudnąć musimy być konsekwentne i wytrwałe w swoim postanowieniu, a z pewnością będziemy błyszczeć podczas branżowej imprezy, czy rodzinnej uroczystości.

 

Systematyczność i konsekwencja

Jeśli chcemy szybko schudnąć, musimy sobie uświadomić, że w osiągnięciu tego celu niezbędna jest regularność. Nie możemy zbytnio odpuszczać i robić sobie dłuższych przerw między treningami. Wysiłek się opłaci, kiedy konsekwentnie będziemy wcielać w życie nasz plan, a wkrótce dostrzeżemy efekty naszej pracy. Wbrew pozorom wcale nie musimy wykonywać skomplikowanych ćwiczeń, ani posiłkować się profesjonalnym sprzętem na siłowni. Na początek wystarczą nam proste narzędzia, które znamy nawet z czasów dzieciństwa. Zapewne niejedna z nas pamięta czasy, kiedy na każdym podwórku dominował hula hoop i prosta skakanka. Chcąc zgubić kilka kilogramów, a przy okazji odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa, wystarczy włączyć ulubioną muzykę i kręcić kołem przez 20-30 minut. To świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha, pomaga zredukować wystające fałdki na brzuchu i zmniejszyć nielubiane boczki. Jeśli jednak z dziecięcych rozrywek większym sentymentem darzysz skakankę, wystarczy półgodzinna sesja z tym sprzętem, aby spalić około 300 kalorii, poprawić wygląd ud i łydek, a także wzmocnić ramiona. Niedoceniane, proste przysiady, włączone do treningu pomogą wysmuklić uda i poprawią kształt pośladków. Podczas 15-sto minutowej sesji z przysiadami można spalić nawet 200 kalorii! Inną opcją na zrzucenie nadprogramowych kilogramów jest pilates – pomaga poprawić naszą postawę i spalać kalorie nawet podczas siedzenia przy biurku. Ciekawym rozwiązaniem dla fanek nowości może być również 4-minutowy trening tabata, czy dowolnie modyfikowany trening cardio.

 

Kilka wskazówek

Chcąc szybko zrzucić kilka kilogramów, nie możesz zapominać o zdrowym rozsądku. Jeśli jesteś osobą początkującą, nie powinnaś wyznaczać sobie zbyt wygórowanych celów. Każdą sesję treningową musisz rozpocząć od solidnej rozgrzewki, która ma przygotować ciało do intensywnego wysiłku. By nie zrobić sobie krzywdy, zaczynaj od prostych, sprawdzonych ćwiczeń, by stopniowo podnosić sobie poprzeczkę i zwiększać poziom trudności. Nie możesz zapominać o odpowiedniej diecie – na czas walki o nową, smuklejszą sylwetkę powinnaś wyeliminować słodycze, gazowane napoje, słone przekąski i fast food’owe jedzenie, a pierwsze efekty będą widoczne po dwóch-trzech tygodniach. Wsłuchaj się w swoje ciało – jeśli poczujesz, że potrzebujesz trochę czasu na regenerację, jesteś przetrenowana, pozwól sobie na mały odpoczynek, a Twoje ciało z pewnością Ci to wynagrodzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *