Nie tylko dieta

Gotowe dania dla dzieci z mom

Na pierwszy rzut oka, może wydawać się oczywistym fakt, że w gotowych daniach dla niemowląt, można znaleźć tylko najlepszej, jakości składniki, odpowiednio dobrane i wyselekcjonowane. Wszak chodzi o dobro i zdrowie najmłodszych. O niemowlaki, które nie mają jeszcze dobrze rozwiniętego układu pokarmowego. A jednak, większość z nas doznała dość mocnego szoku, kiedy do opinii publicznej dotarła informacja – mom w gerber.

Światowej klasy producent, gotowych dań dla dzieci,…

Światowej klasy producent, gotowych dań dla dzieci, dopuścił się dość poważnego występku. Do tej pory firma godna zaufania, ciesząca się pozytywną opinią, rekomendowana przez najważniejsze instytuty w Polsce dodawała mięso oddzielone mechanicznie do dwóch dań. Trudno powiedzieć jak długo to trwało, i ile sprzedano słoiczków z zawartością mom. Na pewno były to dania jedno składnikowe – o smaku kurczaka i indyka. Gotowe obiadki aktualnie mają zmienioną recepturę, a mom w gerber już znikło. Rodzic chce dla swej pociechy jak najlepiej, chce dawać swojemu dziecki posiłki odpowiednio dobrane i wyselekcjonowane. Wszak mom w gerber to nic innego jak odkostnione mięso metodami mechanicznymi. Część środowisk obawia się że procesy te nie są idealnie dokładne, jednak Gerber używał mechanicznych procedur tylko do części procesów.

Plusem sytuacji jest większa świadomość…

Plusem sytuacji jest większa świadomość rodziców, którzy baczniej zwracają uwagę na to, co podają swym pociechom do jedzenia. Gerber przyczynił się do edukacji rodziców w kwestiach prawidłowego żywienia swoich dzieci. Podając dziecku posiłki tego koncernu mamy pewność, że mięso, warzywa i owoce są najwyższego gatunku i z najlepszych upraw i hodowli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *