Nie tylko dieta

6 szybkich sposobów na spalanie kalorii

Każdemu z nas zdarzyło się (nawet kilka, jak nie kilkanaście razy) w życiu przesadzić z jedzeniem. Ciężki dzień w pracy, goniące terminy, niekulturalni i roszczeniowi klienci czy napięta sytuacja w rodzinie, mogą być powodem stresu. A jak to dość często bywa nie staramy się dociec jego źródła, by pozbyć się problemu, ale uciekamy w ślepy zaułek i zwyczajnie zajadamy stres. To jednak nie jedyne przypadki, kiedy zdarza nam się zjeść za dużo – nie odmówisz dokładki, ani dokładki dokładki ukochanej babci, która specjalnie dla Ciebie zrobiła schabowego z zasmażaną kapustą. W święta też przecież nie będziesz jeść oczami, kiedy mama czy teściowa przygotowały tyle smakołyków. Nawet jeśli pozwolisz sobie na chwileczkę zapomnienia i zdarzy Ci się zjeść więcej niż powinieneś, nie jesteś od razu skazany na większy rozmiar ubrań i możesz nad tym popracować.

Załóż wygodne ciuchy i sportowe buty

Na imieninach u wujka zjadłeś za dużo sernika, który jest popisowym daniem jego żony? Nie potrafiłaś odmówić kolejnej porcji sufleta, którego uwielbiasz, ale sama nie potrafisz zrobić w domu? A może zwyczajnie zajadałaś smutki czekoladą, kiedy miałaś gorszy dzień? Nic straconego – dla Twojej sylwetki nie będzie żadnych katastrofalnych skutków, jeśli przestaniesz już rozpamiętywać swoje chwile słabości. Zamiast tego ubierz wygodne ciuchy, załóż sportowe buty i zwyczajnie zacznij ćwiczyć, by spalić nadprogramowe kalorie. Istnieje kilka dobrych sposobów, by w szybkim tempie spalić nadmiar pochłoniętych kalorii i puścić w niepamięć te niefortunne incydenty, kiedy pozwoliliśmy sobie na zbyt wiele jedzenia.

6 skutecznych sposobów na szybkie spalanie kalorii

Jeśli na Twojej liście rzeczy do zrobienia na wczoraj, jest spalenie nadmiaru przyjętych w żywieniowej rozpuście kalorii, to powinieneś przygotować się na solidny wycisk i pot. Zapomnij o prostym rozciąganiu i jodze, jeśli chcesz osiągnąć szybkie rezultaty. Poznaj 6 szybkich sposobów na spalanie kalorii i zapomnij o tych drobnych grzeszkach.

  1. Skakanka – jeden z najlepszych sposobów na szybkie spalanie. Wystarczy skakać w szybkim tempie, przez określony czas.
  2. Tabata – niezwykle intensywny trening, podczas którego wykonuje się określone ćwiczenia w czasie z jak największą częstotliwością i chwilą przerwy na złapanie oddechu.
  3. Szybki bieg w miejscu z unoszeniem kolan (jak najwyżej) – wystarczy kilka minutowych serii, by poczuć szybsze bicie serca.
  4. Przysiady z wyskokiem – zastąp podnoszenie się z przysiadu wyskokiem, dbając przy tym, aby kolana nie wychodziły poza linię stóp.
  5. Bieganie – zaliczane do grona ćwiczeń aerobowych, doskonale sprawdzi się przy spalaniu większej liczby kalorii. Możesz go urozmaicić i zamiast biegać cały czas w miarę jednym tempem, zrób z niego trening interwałowy przeplatany truchtem, marszem i sprintem.
  6. Jazda na rowerze – angażujące wiele grup mięśniowych ćwiczenie, pozwoli Ci pozbyć się nadmiarowych kalorii. Zwykły rowerek stacjonarny również się tutaj sprawdzi.

O czym warto pamiętać

Chcąc w szybkim tempie spalić niechciane kalorie, trzeba przygotować się na szybsze bicie serca i solidny wycisk. Nie musisz specjalnie zapisywać się na siłownię – wiele z powyższych ćwiczeń można wykonywać bez wychodzenia z domu. Jeśli zdarzyło Ci się zjeść za dużo, zrezygnuj z windy na rzecz schodów, wstań wcześniej, by pójść na piechotę do pracy. I co najważniejsze – nie dajmy się zwariować! Nie przywiązujmy śmiertelnej wagi do kalorii, gdyż każdemu z nas zdarzy się zgrzeszyć i nie ma w tym nic złego. Liczy się chęć poprawy i ciągła praca nad sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *