JapońskaKuchnia azjatycka

Ramen burger w bułce z makaronu

Kochasz soczyste burgery z solidną porcją wołowiny, roztopionym cheddarem i chrupiącą sałatą lodową… ale i gorącym ramenem nie wzgardzisz? Nareszcie nie musisz wybierać między tymi dwiema potrawami! Genialny Japończyk nazwiskiem Keizo Shimamoto stworzył danie, które zaspokoi apetyt zarówno fanów kuchni amerykańskiej, jak i tej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Poznaj absolutny hit: ramen burger!

Ale… jak?

Zastanawiasz się, jak połączyć smak aromatycznej azjatyckiej zupy z kawałkiem smażonej wołowiny, świeżymi warzywami i sosami, bez których w przypadku burgera ani rusz? Żyjący w Nowym Jorku Shimamoto, zainspirowany rozmaitymi rozwiązaniami kulinarnymi, które można spotkać w tym mieście, znalazł rozwiązanie bezbłędne w swojej prostocie. Pomiędzy dwa kawałki azjatyckiego  makaronu zlepionego za pomocą jajka włożył zawartość amerykańskiego burgera i… voilà! To nietypowe połączenie smaków zrobiło ogromne wrażenie na nowojorczykach.

Gdzie zjeść?

Innowacyjny ramen burger od kilku lat staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Właściwie w każdym z większych miast można go już spróbować w jednej z azjatyckich knajp. Ramen burger zasłynął w Warszawie, Krakowie a nawet w Kielcach. Jednak mimo wszystko nie jest to jeszcze w naszym kraju rzecz tak rozpowszechniona jak same burgery i ramen.

Całe szczęście, że… ramen burger jest banalnie prosty w przygotowaniu! Bez problemu można zrobić go samemu w domowych warunkach. Jak? Z pomocą przychodzi… zupka chińska! Nietypowe „bułki” do burgera można z łatwością uformować z makaronu instant, który jest jej częścią. Wystarczy jajko, foremka i odrobina cierpliwości. Między uformowany makaron wkładamy „wnętrze”: burgera z wołowiny i to, co lubimy najbardziej: sałatę lodową lub rukolę, pomidor, cebulę, ser, jajko… Do tego ulubione sosy: barbecue, majonez, czosnkowy, chrzanowy czy słodko-ostry chutney. Mniam! A Ty próbowałeś już ramen burgera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *